AktualityVečer s Českou televizí - Jak lidé věří serverům (zpravodajským a "zpravodajským")

5. srpen 2016

Večer s Českou televizí - Jak lidé věří serverům (zpravodajským a "zpravodajským")

Internet zcela změnil zpravodajství tradičních médií, umožnil nástup jiných druhů přenosu informací, v mnoha ohledech nabídl možnosti, jak se dá s informacemi manipulovat, vytvářet odlišnou realitu.

To bude mimo jiné tématem debaty Jak lidé věří serverům (zpravodajským a "zpravodajským") mezi redaktorem České televize Markem Wollnerem a politickým geografem Michalem Romancovem v rámci dvanáctého ročník Letní žurnalistické škola Karla Havlíčka v pondělí 15. srpna od 19.00 ve velkém sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě.

Marek Wollner vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK (1992), je dramaturgem a moderátorem pořadu Reportéři ČT, před nástupem do České televize v roce 1999 pracoval v Lidových novinách, Respektu a Týdnu. Publikoval romány Ukradené knihy (1997) a Babiččin Majnkampf a já (2008) a básnickou sbírku Pamatuju (2007). Jako vůbec první se věnoval poválečnému masakru sudetských Němců v českém pohraničí v reportáži Postoloprty, hříšné město.

Michael Romancov vystudoval na Karlově univerzitě několik oborů, mimo jiné učitelství pro druhý stupeň ZŠ a SŠ, politologii a politickou geografii. V současnosti přednáší na katedře Mezinárodních vztahů a evropských studií a věnuje se politické geografii, geopolitice se zaměřením na Rusko.

Odkazy:
Marek Wollner v pořadu Krásný ztráty
Reportéři ČT  

Přímý přenos debaty můžete sledovat na Vysilamezive.cz

Blog

Z absolventů novináři pražských redakcí – Eliška Nová a Lukáš Kubát. Jsou kolegové, přátelé a přijedou znovu na Letní žurnalistickou školu

Ve druhém Clubhouse LŽŠtalku si členky našeho organizačního týmu Lucie Pátková a Eva Fruhwirtová pov…

Publikováno 8. 7. 2021

Celý článek