AktualityVečer s Českou televizí - Jak lidé věří serverům (zpravodajským a "zpravodajským")

5. srpen 2016

Večer s Českou televizí - Jak lidé věří serverům (zpravodajským a "zpravodajským")

Internet zcela změnil zpravodajství tradičních médií, umožnil nástup jiných druhů přenosu informací, v mnoha ohledech nabídl možnosti, jak se dá s informacemi manipulovat, vytvářet odlišnou realitu.

To bude mimo jiné tématem debaty Jak lidé věří serverům (zpravodajským a "zpravodajským") mezi redaktorem České televize Markem Wollnerem a politickým geografem Michalem Romancovem v rámci dvanáctého ročník Letní žurnalistické škola Karla Havlíčka v pondělí 15. srpna od 19.00 ve velkém sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě.

Marek Wollner vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK (1992), je dramaturgem a moderátorem pořadu Reportéři ČT, před nástupem do České televize v roce 1999 pracoval v Lidových novinách, Respektu a Týdnu. Publikoval romány Ukradené knihy (1997) a Babiččin Majnkampf a já (2008) a básnickou sbírku Pamatuju (2007). Jako vůbec první se věnoval poválečnému masakru sudetských Němců v českém pohraničí v reportáži Postoloprty, hříšné město.

Michael Romancov vystudoval na Karlově univerzitě několik oborů, mimo jiné učitelství pro druhý stupeň ZŠ a SŠ, politologii a politickou geografii. V současnosti přednáší na katedře Mezinárodních vztahů a evropských studií a věnuje se politické geografii, geopolitice se zaměřením na Rusko.

Odkazy:
Marek Wollner v pořadu Krásný ztráty
Reportéři ČT  

Přímý přenos debaty můžete sledovat na Vysilamezive.cz

Blog

Letní žurnalistická škola je galerie nejen světa médií

Zajímá vás zákulisí médií? Chcete si vyzkoušet, jaké to je být novinářem? Chcete natáčet, fotit nebo…

Publikováno 1. 12. 2023

Celý článek