AktualityVeřejný program letní školy otevře tradičně Filip Rožánek, položí si otázku: Sociální sítě jako důvěryhodný zdroj informací?

8. srpen 2021

Veřejný program letní školy otevře tradičně Filip Rožánek, položí si otázku: Sociální sítě jako důvěryhodný zdroj informací?

Filip Rožánek jezdí na letní školu pravidelně a tradičně otevírá její program pro veřejnost. Svými přednáškami vždy lehce provokuje novinářské prostředí. Tentokrát se v pondělí 16. srpna od 15.30 zaměří v klubu Oko v Havlíčkově Brodě na problematiku sociálních sítí, které mnoho uživatelů vnímá jako důvěryhodný zdroj informací. 

Přednáška by měla napovědět, zda uživatelé při získávání informací pouze ze sociálních sítí nedělají chybu.
Filip Rožánek má za sebou zkušenosti z různých postů a projektů na serveru Česká média, v Českém rozhlase, v Hospodářských novinách, Marketing & Media a od března 2019 je editorem serveru DigiZone.cz.
Dlouhodobě se publikačně a odborně věnuje televizní a rozhlasové digitalizaci, přednáší na českých i zahraničních konferencích.
Za projekt Srpen 1968 - přímý přenos z minulosti, který v reálném čase po 45 letech zprostředkovával na Facebooku a Twitteru události při invazi několika armád Varšavské smlouvy do Československa, obdržel Cenu generálního ředitele Českého rozhlasu a Cenu Googlu za inovativní online žurnalistiku vyhlašovanou v rámci Novinářské ceny 2013. V anketě Křišťálová Lupa 2013 se Srpen 1968 umístil jako druhý v kategoriích Obsahová inspirace a Projekt roku.

Blog

Z absolventů novináři pražských redakcí – Eliška Nová a Lukáš Kubát. Jsou kolegové, přátelé a přijedou znovu na Letní žurnalistickou školu

Ve druhém Clubhouse LŽŠtalku si členky našeho organizačního týmu Lucie Pátková a Eva Fruhwirtová pov…

Publikováno 8. 7. 2021

Celý článek